Resultater Trøndelagskappleiken 2019

Spel fele kl. C.
1. Bendik Espenes, Trøndelag Folkemusikklag, 72 poeng
2. Robin Morken, Oppdal spell- og dansarlag, 65 poeng

Spel hardingfele kl. C
1. Bendik Espenes, Trøndelag Folkemusikklag, 65 poeng

Spel fele kl. B
1. Nils Didrik Feragen, Brekken spellmannslag, 65 poeng

Spel fele kl. A
1. Andreas Bjørkås, Oppdal spell- og dansarlag, 85 poeng
2. Trond Åsmund Svenkerud, 76 poeng

Durspel
1. Rikke van Ommeren, Oppdal spell- og dansarlag, 85 poeng
2. Rønnaug Jørgensen, Trondheim Toradergruppe, 65 poeng

Andre instrumenter
1. Rolf J. Feragen, Trekkspill, Brekken spellmannslag, 72 poeng
2. Jan Krogstad, munnspill, Trondheim Toradergruppe, 69 poeng
3. Nils Røv, munnspill, Trondheim Toradergruppe, 67 poeng

Dans kl. C
1. Frida Skott/Amund Bråten Granøien, Røros Folkedanslag, 70 poeng

Dans kl. B
1. Anna Lovise Solli/Martin Bråten Granøien, Røros Folkedanslag, 72 poeng
2. Silje Aunehagen/Knut Nordanger, Søndre Trondhjems spellmannslag, 71 poeng
3. Mari Eggen/Rolf J. Feragen, Brekken spell- og dansarlag, 70 poeng

Dans kl. A
1. Heidi Tovmo/Svein Granøien, Røros Folkedanslag, 85 poeng

Dans kl. D
2. Magne Rønning m/følge, 60 Poeng

Vokal folkemusikk
1. Synnøve Brøndbo Plassen, 75 poeng

Åpen klasse
1. Hjertelskende venner, 81 poeng
2. Hjorten husorkester, 68 poeng
3. Gjermund Rønning/Caspar Schærer, 63 poeng
4. Byneset spelmannslag, 55 poeng

Gruppe uten komp
1. Buskas, Trondheim Toradergruppe, 75 poeng
2. Nils Didrik Feragen/Mari Eggen, Brekken spellmannslag, 70 poeng
3. Nils Røv/Bjarte Øye, Trondheim Toradergruppe, 69 poeng
4. To Fruer og en smekk, Trondheim Toradergruppe, 65 poeng

Grupper med komp
1. Trøskarlaget, 160 poeng

Lagdans
1. Røros Folkedanslag, 75 poeng
2. Søndre Trondhjems, 70 poeng
3. Klæbu torader- og danselag, 65 poeng
4. Trondheim toradergruppe, 60 poeng

Lagspel gjesteklasse
1. Offerdal spelmannslag, 125

Lagspel fele/torader
1. Søndre Trondhjems spellmannslag, 152 poeng
2. Trondheim Toradergruppe, 148 poeng
3. Oppdal Spelmannslag, 140 poeng
4. Levanger spelmannslag, 130 poeng
5. Spelemannslaget i BUL i Nidaros, 125 poeng
6. Spelemannslaget BUL Steinkjer, 120 poeng

I tillegg var det meget god deltakelse av rekrutter i Sjokoladekappleiken!!

Trøndelagskappleiken 2019

Godt nyttår – alle sammen!

2019 er her, og tida går fort til Trøndelagskappleiken på Kimen kulturhus i Stjørdal, 2.februar! Trondheim Toradergruppe, som er lokal arrangør, har lagt ut masse informasjon om kappleiken på sine websider. Så gå til DENNE SIDA – der ligger også påmeldingsskjema og all relevant info.

Dagen før kappleiken er det mulig å svinge seg til bl.a. Edgar Heringstad m/venner, Trøskarlaget og Sturla & Åsmund!

 

Trønderske prestasjoner under Landskappleiken i Trysil

Dans fele kl. A

Nr. 11 – Svein  Granøien og Heidi Tovmo, Røros folkedanslag, 82 p.
Nr. 14 – Arve Feragen og Camilla Knutsen, Brekken/Røros, 79 p.

Dans fele kl. B

Nr. 2 – Magne Kolstad og Lusie Skott, Røros folkedanslag, 73 p.
Nr. 4 – Stein Vidar Kommandantvold og Linda Loktu, Røros folkedanslag/FolkOrg, 71 p.
Nr. 4 – Mari Eggen og Rolf J. Feragen, Brekken spell- og danselag, 71 p.
Nr. 8 – Silje Aunehaugen og Knut Nordanger, Søndre Trondhjems spellmannslag, 69 p.
Nr. 10 – Iver Kolstad og Marie Skogås, Røros folkedanslag, 65 p.
Nr. 10 – Hanne Hammerseth og Berit Tiller Lundsaunet, BUL Nidaros, 65 p. Fortsett å lese «Trønderske prestasjoner under Landskappleiken i Trysil»

Resultater Trøndelagskappleiken 2018

Resultatliste Trøndelagskappleiken 2018, i Ålen:

Rekrutter, i alfabetisk rekkefølge (disse blir ikke rangert):
Sigrid Høgstad, fele
Sunniva Monstad, fele
Sunniva Monstad, Håvard Tronsaune, Sigrid Høgstad, gruppespill fele

Fele kl. C
1. Bendik Espenes –  67 p.
2. Robin Morken – 55 p.

Hardingfele kl. C.
1. Bendik Espenes – 69 p.

Dans kl. C. 
1. Frida Skott og Amund Bråten Granøien – 63 p.

Gruppespill junior:
1. Jostein Tronsaune, Mille Kristin Berg, Julie Tronsaune – 48 p.
2. Ragna Høgstad og Julia Aasgård – 43 p.

Dans kl. B.
1. Linda Loktu og Stein Vidar Kommandantvold – 76 p.
2. Mari Eggen og Rolf Feragen – 76.
3. Hilde Aspås og Hans Petter Kvikne – 74 p.
4. Torill Jørgensen og Geir Hjelvik – 73 p.
5. Lusie Skott og Magne Kolstad – 70 p.
6. Silje Aunehaugen og Knut Nordanger – 68 p.
7. Ingrid Reitan og Oddmar Dragmyrshaug – 60 p.

Gruppespell senior
1. Anders Schjølberg og Erik Holm – 74 p.
2. Bendik Espenes og Erik E. Indergård – 69 p.

Åpen klasse senior
1. Feragsduoen – 80 p.
2. Byneset spellmannslag – 71 p.

Dans kl. D.
1. Petra Emly og Jon Peder Aspås – 76 p.

Spell kl. A.
1. Mari Eggen – 88 p.
2. Torill Aasegg – 87 p.

Dans kl. A.
1. Borghild Reitan og Stein Vidar Sundt – 82 p.
2. Camilla Knutsen og Arve Feragen – 78 p.

Lagdans
1. Brekken 1 – 73 p.
2. Ålen danselag – 71 p.
3. Røros Folkedanslag – 70 p.
4. Brekken 2 – 68 p.
5. Søndre Trondhjems danselag – 65 p.

Lagspill
1. Glåmos spellmannslag – 161 p.
2. Oppdal spellmannslag – 154 p.
3. Brekken spellmannslag – 152 p.
4. Søndre Trondhjems spellmannslag – 141 p.
5. Ålen spellmannslag – 139 p.
6. Inant – 138 p.
7. Snaustrinda – 127 p.

 

Program for Trøndelagskappleiken

Det nærmer seg Trøndelagskappleik, og arrangørene i Ålen har satt opp følgende program:

Kl. 11.00 Åpning av Trøndelagskappleiken
Kl. 11.15 Tevling i klasser fram til kl. 16.00
Kl. 16.30 Årsmøte i Trøndelag Folkemusikklag
Kl. 19.00 Kulturtime med tradisjonsmusikk fra Ålen
Premieutdeling for rekrutt og junior
Kl. ca. 20.30  Lagspell
Dansespelling
Premieutdeling av øvrige klasser

Salg av kaffe og middag i Hovet