Trønderske prestasjoner under Landskappleiken i Trysil

Dans fele kl. A

Nr. 11 – Svein  Granøien og Heidi Tovmo, Røros folkedanslag, 82 p.
Nr. 14 – Arve Feragen og Camilla Knutsen, Brekken/Røros, 79 p.

Dans fele kl. B

Nr. 2 – Magne Kolstad og Lusie Skott, Røros folkedanslag, 73 p.
Nr. 4 – Stein Vidar Kommandantvold og Linda Loktu, Røros folkedanslag/FolkOrg, 71 p.
Nr. 4 – Mari Eggen og Rolf J. Feragen, Brekken spell- og danselag, 71 p.
Nr. 8 – Silje Aunehaugen og Knut Nordanger, Søndre Trondhjems spellmannslag, 69 p.
Nr. 10 – Iver Kolstad og Marie Skogås, Røros folkedanslag, 65 p.
Nr. 10 – Hanne Hammerseth og Berit Tiller Lundsaunet, BUL Nidaros, 65 p. Fortsett å lese «Trønderske prestasjoner under Landskappleiken i Trysil»

Resultater Trøndelagskappleiken 2018

Resultatliste Trøndelagskappleiken 2018, i Ålen:

Rekrutter, i alfabetisk rekkefølge (disse blir ikke rangert):
Sigrid Høgstad, fele
Sunniva Monstad, fele
Sunniva Monstad, Håvard Tronsaune, Sigrid Høgstad, gruppespill fele

Fele kl. C
1. Bendik Espenes –  67 p.
2. Robin Morken – 55 p.

Hardingfele kl. C.
1. Bendik Espenes – 69 p.

Dans kl. C. 
1. Frida Skott og Amund Bråten Granøien – 63 p.

Gruppespill junior:
1. Jostein Tronsaune, Mille Kristin Berg, Julie Tronsaune – 48 p.
2. Ragna Høgstad og Julia Aasgård – 43 p.

Dans kl. B.
1. Linda Loktu og Stein Vidar Kommandantvold – 76 p.
2. Mari Eggen og Rolf Feragen – 76.
3. Hilde Aspås og Hans Petter Kvikne – 74 p.
4. Torill Jørgensen og Geir Hjelvik – 73 p.
5. Lusie Skott og Magne Kolstad – 70 p.
6. Silje Aunehaugen og Knut Nordanger – 68 p.
7. Ingrid Reitan og Oddmar Dragmyrshaug – 60 p.

Gruppespell senior
1. Anders Schjølberg og Erik Holm – 74 p.
2. Bendik Espenes og Erik E. Indergård – 69 p.

Åpen klasse senior
1. Feragsduoen – 80 p.
2. Byneset spellmannslag – 71 p.

Dans kl. D.
1. Petra Emly og Jon Peder Aspås – 76 p.

Spell kl. A.
1. Mari Eggen – 88 p.
2. Torill Aasegg – 87 p.

Dans kl. A.
1. Borghild Reitan og Stein Vidar Sundt – 82 p.
2. Camilla Knutsen og Arve Feragen – 78 p.

Lagdans
1. Brekken 1 – 73 p.
2. Ålen danselag – 71 p.
3. Røros Folkedanslag – 70 p.
4. Brekken 2 – 68 p.
5. Søndre Trondhjems danselag – 65 p.

Lagspill
1. Glåmos spellmannslag – 161 p.
2. Oppdal spellmannslag – 154 p.
3. Brekken spellmannslag – 152 p.
4. Søndre Trondhjems spellmannslag – 141 p.
5. Ålen spellmannslag – 139 p.
6. Inant – 138 p.
7. Snaustrinda – 127 p.

 

Program for Trøndelagskappleiken

Det nærmer seg Trøndelagskappleik, og arrangørene i Ålen har satt opp følgende program:

Kl. 11.00 Åpning av Trøndelagskappleiken
Kl. 11.15 Tevling i klasser fram til kl. 16.00
Kl. 16.30 Årsmøte i Trøndelag Folkemusikklag
Kl. 19.00 Kulturtime med tradisjonsmusikk fra Ålen
Premieutdeling for rekrutt og junior
Kl. ca. 20.30  Lagspell
Dansespelling
Premieutdeling av øvrige klasser

Salg av kaffe og middag i Hovet

Trøndelagsappleiken 2018

Ålen spell- og danselag og Trøndelag Folkemusikklag inviterer til Trøndelagskappleiken 2018 i Hovet i Ålen lørdag 3. februar.

Foreløpig program for dagen:

Kl. 11.00 – Kappleiken starter
Lunsj/Middag
Kl. 16.30 – 17.30 Årsmøte i Trøndelag Folkemusikklag
Kl. 19.00 – Kulturinnslag/Lagspell med dans
Salg av kaffe og mat!

Klikk her for påmeldingsskjema!

Ved spørsmål ta kontakt med Bjørn Arild på tlf. 976 53 069 eller Lillian på tlf. 913 73 222.