Resultater fra Trøndelagskappleiken 2013

Trøndelagskappleiken 2013 har gått inn i historien; et arrangement som ble vellykket på alle vis. Ekstra gledelig er den store mengden rekrutter!!

Avtroppende og påtroppende styre i Trøndelag Folkemusikklag takker Oppdal spell- og dansarlag for innsatsen, og for samarbeidet.

Resultater:

Lagspill fele senior
1  Oppdal spellmannslag  464 p.
2  Spelmannslaget i BUL i Nidaros  447 p.
3  Søndre Trondhjems spellmannslag  439 p.
4  “Inant” (BUL Steinkjer og Levanger spellmannslag)  429 p.
5  Ålen spell- og danselag  425 p.
6  Folkens sr.  385 p.
Åpen klasse
1  Snaustrinda studentspelmannslag  144 p.
2  Hjorten Husorkester  132 p.
3  Nina Hoel/Sverre Stenløkk  Oppdal spell- og dansarlag  131 p.
Fele klasse D
1  Anders J. Reitan  Ålen spell- og danselag  85 p.
Andre instrumenter senior
1  Rolf J. Feragen  Brekken spell- og danselag  98 p.
Vokal senior
1  Ane Kuraas  Glåmos spellmannslag  98 p.
2  Gunvor Fagerhaug  Oppdal spell- og dansarlag  83 p.
3  Tove Godtland  Oppdal spell- og dansarlag  79 p.
Durspel senior
1  Rikke van Ommeren  Oppdal spell- og dansarlag  124 p.
2  Kristin Gravaune  Oppdal spell- og dansarlag  122 p.
Fele rekrutt, grupper
 Elise, Maren, Hanne og Ronja  Oppdal spell- og dansarlag
 Folkens jr.
 Guro, Anna og Øyunn  Oppdal spell- og dansarlag
Gruppespel fele, sr.
1  Feragen, Kuraas og Nyrønning  Glåmos spellmannslag  210 p.
2  Ingerid Marie og Knut Håvard Bjørkås  Oppdal spell- og dansarlag  187 p.
Rekrutt Lagdans
1   Danse- og spellelevene i Oppdal spell- og dansarlag
Lagdans senior
1  Røros folkedanslag  86 p.
Fele rekrutt
 Sander Sampson Welander  Oppdal spell- og dansarlag
 Bendik Espenes (fele)  Trondheim
 Guro Sampson Welander  Oppdal spell- og dansarlag
 Ronja Holster Rød  Oppdal spell- og dansarlag
 Anna Marie Sampson Welander  Oppdal spell- og dansarlag
 Bendik Espenes (hardingfele)  Trondheim
Pardans klasse C
1  Marie Skogås/Martin Bråten Granøien  Røros folkedanslag
Pardans klasse B
1  Torill Jørgensen/Geir Idar Hjelvik  Røros folkedanslag  90 p.
2  Sonja Irene Hørven/Stein Vidar Tellebon  Røros folkedanslag  89 p.
Pardans klasse A
1  Camilla Knutsen/Terje Klokkervold  Røros folkedanslag  90 p.
2  Heidi Tovmo/Svein Granøien  Røros folkedanslag  89 p.
3  Gunn Elli Tellebon/Knut Erik Godtland  Oppdal spell- og dansarlag  87 p.
Gruppespell fele – gjesteklasse
1  Spira studentspellmannslag  Vinstra videregående skole  148 p.
Fele klasse B – gjesteklasse
1  Karin Rossvold  Oppdal spell- og dansarlag  107 p.
2  Anders Schjølberg  Vågå spel- og dansarlag  95 p.
Fele klasse B
1  Mads Kuraas  Glåmos spellmannslag  116 p.
2  Otto Andreas Brustad  Levanger spellmannslag  89 p.
3  Ane Kuraas  Glåmos spellmannslag  87 p.
4  Eirik Hagerup Holm  Trondheim  76 p.
Fele klasse C
1  Nina Hoel  Oppdal spell- og dansarlag  86 p.
Fele klasse A
1  Jørgen Nyrønning  Ålen spell- og dansarlag  126 p.
1  Andreas Bjørkås  Oppdal spell- og dansarlag  126 p.
3  Torill Aasegg  Trøndelag Folkemusikklag  123 p.