Resultater Landskappleiken 2019

Årets Landskappleik, som i år ble arrangert i Vågå, ble avsluttet sist søndag. Også i år var det mange trøndere i aksjon, og under følger de trønderske plasseringene. Alle resultatene finner du HER.

Andre eldre instrument, senior:
nr. 3 – Geir Egil Larsen, Verdal juniorspellmannslag, Bukkehorn, 86 poeng.

Dans fele kl. A
nr. 3 – Svein Granøien og Heidi Tovmo, Røros Folkedanslag, Rørospols, 90 poeng.

Dans fele kl. B
nr. 3 – Rolf J. Feragen og Lusie Skott, Brekken spell- og danselag/Røros Folkedanslag, Rørospols, 76 poeng (første napp).
nr. 4 – Stein Vidar Kommandantvold og Linda Loktu, Røros Folkedanslag, Rørospols, 75 poeng (andre napp – er nå A-klassinger!).
nr. 5 – Martin B. Granøien og Anna Lovise R. Solli, Røros Folkedanslag, Rørospols, 74 poeng.
nr. 10 – Silje Aunehaugen og Knut Nordanger, Søndre Trondhjems Spellmannslag, pols i trad. fra Rørosdistriktet, 71 poeng.
nr. 12 – Oskar Tørres Lindstad og Johanna F. Moan, Røros Folkedanslag, Rørospols, 68 poeng.

Dans fele kl. C
nr. 2 – Amund B. Granøien og Frida Skott, Røros Folkedanslag, Rørospols, 75 poeng.
nr. 4 – Iver F. Moen m/følgje, Røros Folkedanslag, Rørospols, 70 poeng.

Dans fele kl. D
nr. 1 – Randi Gullikstad m/følgje, Røros Folkedanslag, Rørospols, 76 poeng.
nr. 4 – Magne Rønning m/følgje, Røros Folkedanslag, Pols frå Snåsa, 64 poeng.

Dans hardingfele kl. A
nr. 16 – Ragni Rosvold og Martha Torill Strømme, Voss spelemannslag, Team GløsTøs, Kvemmingen Spel- og dansarlag, Rudl, 82 poeng.

Durspel, senior
nr. 2 – Rikke van Ommeren, Oppdal Spell- og dansarlag, 86 poeng.

Fele kl. A
nr. 2 Andreas Bjørkås, Oppdal Spell- og dansarlag – finale.
nr. 8 – Mads Kuraas, Glåmos Spellmannslag, 82 poeng.
nr. 9 – Ole Erik Feragen, Brekken Spell- og Danselag, 81 poeng.
nr. 13 – Ingeborg Ulberg Sommer, Glåmos Spellmannslag, 79 poeng.
nr. 19 – Greger Brändström, Brekken Spell- og Danselag, 74 poeng.

Fele kl. B
nr. 5 – Nils Didrik Feragen, Brekken Spell- og danselag, 59 poeng
nr. 7 – Nina Hoel, Oppdal Spell- og dansarlag, 54 poeng.

Fele kl. C
nr. 7 – Bendik Espenes, Trøndelag Folkemusikklag, 70 poeng.
nr. 11 – Robin Morken, Oppdal spell- og dansarlag, 66 poeng.

Hardingfele kl. C
nr. 2 – Bendik Espenes, Trøndelag Folkemusikklag, 72 poeng.

Lagdans, senior
nr. 3 – Røros Folkedanslag 1, Rørospols, 92 poeng.
nr. 6 – Røros Folkedanslag 2, Rørospols, 89 poeng.
nr. 15 – BUL i Nidaros, Innherredspols, 80 poeng.
nr. 21 – Rogafolk (med trøndersk innslag), Suldalsspringar, 73 poeng.

Lagspel, senior
nr 10 – Mukampen spellmannslag (med trøndersk innslag), 72 poeng.
nr. 14 – Team GløsTøs, 69 poeng.
nr. 16 – Glåmos spellmannslag, 67 poeng.
nr. 20 – Brekken spellmannslag, 64 poeng.
nr. 23 – Oppdal spellmannslag, 61 poeng.
nr. 27 – Søndre Trondhjems Spellmannslag, 55 poeng.

Vokal B
nr. 3 – Synnøve Brøndbo Plassen, Hedmark Folkemusikklag (men halvt trønder), 77 poeng (første napp).
nr. 5 – Ingrid Storlimo, Søndre Trondhjems Spellmannslag, 75 poeng (første napp).