Resultater Trøndelagskappleiken 2019

Spel fele kl. C.
1. Bendik Espenes, Trøndelag Folkemusikklag, 72 poeng
2. Robin Morken, Oppdal spell- og dansarlag, 65 poeng

Spel hardingfele kl. C
1. Bendik Espenes, Trøndelag Folkemusikklag, 65 poeng

Spel fele kl. B
1. Nils Didrik Feragen, Brekken spellmannslag, 65 poeng

Spel fele kl. A
1. Andreas Bjørkås, Oppdal spell- og dansarlag, 85 poeng
2. Trond Åsmund Svenkerud, 76 poeng

Durspel
1. Rikke van Ommeren, Oppdal spell- og dansarlag, 85 poeng
2. Rønnaug Jørgensen, Trondheim Toradergruppe, 65 poeng

Andre instrumenter
1. Rolf J. Feragen, Trekkspill, Brekken spellmannslag, 72 poeng
2. Jan Krogstad, munnspill, Trondheim Toradergruppe, 69 poeng
3. Nils Røv, munnspill, Trondheim Toradergruppe, 67 poeng

Dans kl. C
1. Frida Skott/Amund Bråten Granøien, Røros Folkedanslag, 70 poeng

Dans kl. B
1. Anna Lovise Solli/Martin Bråten Granøien, Røros Folkedanslag, 72 poeng
2. Silje Aunehagen/Knut Nordanger, Søndre Trondhjems spellmannslag, 71 poeng
3. Mari Eggen/Rolf J. Feragen, Brekken spell- og dansarlag, 70 poeng

Dans kl. A
1. Heidi Tovmo/Svein Granøien, Røros Folkedanslag, 85 poeng

Dans kl. D
2. Magne Rønning m/følge, 60 Poeng

Vokal folkemusikk
1. Synnøve Brøndbo Plassen, 75 poeng

Åpen klasse
1. Hjertelskende venner, 81 poeng
2. Hjorten husorkester, 68 poeng
3. Gjermund Rønning/Caspar Schærer, 63 poeng
4. Byneset spelmannslag, 55 poeng

Gruppe uten komp
1. Buskas, Trondheim Toradergruppe, 75 poeng
2. Nils Didrik Feragen/Mari Eggen, Brekken spellmannslag, 70 poeng
3. Nils Røv/Bjarte Øye, Trondheim Toradergruppe, 69 poeng
4. To Fruer og en smekk, Trondheim Toradergruppe, 65 poeng

Grupper med komp
1. Trøskarlaget, 160 poeng

Lagdans
1. Røros Folkedanslag, 75 poeng
2. Søndre Trondhjems, 70 poeng
3. Klæbu torader- og danselag, 65 poeng
4. Trondheim toradergruppe, 60 poeng

Lagspel gjesteklasse
1. Offerdal spelmannslag, 125

Lagspel fele/torader
1. Søndre Trondhjems spellmannslag, 152 poeng
2. Trondheim Toradergruppe, 148 poeng
3. Oppdal Spelmannslag, 140 poeng
4. Levanger spelmannslag, 130 poeng
5. Spelemannslaget i BUL i Nidaros, 125 poeng
6. Spelemannslaget BUL Steinkjer, 120 poeng

I tillegg var det meget god deltakelse av rekrutter i Sjokoladekappleiken!!